Межі земельної ділянки визначаються за допомогою прямих ліній, які проходять між сусідніми кутовими точками. Кожна кутова точка має свої координати. Земельна ділянка може бути різного розміру та форми, від простого прямокутника до складного многокутника, і може мати вклинюючі сервітути або обмеження використання. Усі ці особливості ділянки відображаються за допомогою поворотних точок.
Координати земельної ділянки, зокрема координати кутових точок, встановлюються під час створення проекту землеустрою. В процесі цього проекту створюється технічна документація для визначення меж земельної ділянки на місцевості. Кутові точки вимірюються, а якщо відстань між двома точками перевищує 200 метрів, то встановлюється додаткова точка посередині.
У випадку поділу або об'єднання земельних ділянок змінюються координати. Кожній окремій ділянці надається обмінний файл, який додається до заявки на присвоєння кадастрового номеру разом з пакетом документів. Інформація в обмінному файлі базується на паперових документах, складених землевпорядниками, і включає координати всіх поворотних точок ділянки, а також відомості про систему координат, в якій проводяться роботи. Ця інформація зберігається протягом усього існування ділянки. За допомогою координат поворотних точок розраховується площа земельної ділянки.
Під час створення технічної документації складається план, на якому позначені межі та поворотні точки земельної ділянки. Кожній кутовій точці присвоюються порядкові номери, які записуються в таблицю разом із відповідними координатами. Інформація про володіння землею повинна відповідати актуальному кадастровому плану. Щоб винести поворотні точки на місцевість, представник геодезичної фірми здійснює топографо-геодезичні роботи. Завдяки наявності в команді фахівців-землевпорядників, зареєстрованих у Державному реєстрі, фірма може здійснювати проектування землеустрою, винесення меж на місцевість та складання технічної документації.
Для початку винесення точок на місцевість необхідно мати точку з відомими координатами, яку розташовують посередині ділянки. За допомогою супутникового обладнання встановлюються координати цієї точки. Якщо необхідно визначити координати точки, яка не має відомих координат, можна використовувати теодолітний хід від точок з відомими координатами. Після цього на встановлену точку встановлюється тахеометр, і за допомогою віхи вимірюються всі необхідні поворотні точки. Винесені точки закріплюються межовими знаками. Це можуть бути межові знаки стандартного зразка, виготовлені з довговічного полімеру з металевою маркою, або дерев'яні або залізні кола з прикріпленою табличкою. Кожен межовий знак має унікальний номер, за яким можна в будь-який момент встановити координати даної межової точки.
Винесені точки закріплюються межовими знаками. Це можуть бути межові знаки стандартного зразка, виготовлені з довговічного полімеру з металевою маркою, або дерев'яні або залізні кола з прикріпленою табличкою. Кожен межовий знак має унікальний номер, за яким можна в будь-який момент встановити координати даної межової точки.
Іноді виникають ситуації, коли необхідно відновити межові знаки. Якщо земельна ділянка має кадастровий номер, дані про координати поворотних точок можна запитати у нас. Координати земельної ділянки однозначно визначають її місцезнаходження на місцевості.
Ми пропонуємо замовити у нас файли з координатами для імпорту в мобільний додаток для винесення ділянок. Для цього потрібно нам лише надати список кадастрових номерів, за якими будуть створені файли з координатами для імпорту у програму для винесення ділянок. Якщо вам потрібне GNSS RTK обладнання для високоточної навігації, можете обрати його на сайті GNSS вимірювальні прилади та RTK комплекти, або Геодезичне обладнання GNSS RTK, або зверніться до нас. Зателефонуйте до нас зараз.